Menu

Nasz Patronat. Powiew wiosny na 7. Biegu Czekoladowym – Słodkie Walentynki w Poznaniu

18 lutego 2019 - NEWSY
Nasz Patronat. Powiew wiosny na 7. Biegu Czekoladowym – Słodkie Walentynki w Poznaniu

Wiosenna pogoda przywitała biegaczy, którzy wystartowali w 7. Biegu Czekoladowym – Słodkie Walentynki nad poznańską Wartą. Limity biegu i marszu na 5 km oraz biegów dla dzieci wyczerpały się błyskawicznie. Przyjechali do stolicy Wielkopolski biegacze z całej Polski! Nagrodą na mecie były nie tylko oryginalny, trójwymiarowy medal oraz gorąca czekolada …

Bieg Czekoladowy ma z roku na rok coraz więcej sympatyków. Do Poznania przyjeżdżają mieszkańcy z całej Polski. Dotychczas ponad 5000 biegaczek i biegaczy (dorosłych i dzieci) oraz sympatyków nordic walking zgłosiło się do udziału w zimowych i letnich edycjach. Dzisiaj na mecie wszystkich dystansów zameldowało się 730 biegaczek, biegaczy oraz chodziarzy nordic walking. Honorowym starterem był poznański olimpijczyk Jan Szymański, jedyny medalista zimowych Igrzysk Olimpijskich z Poznania. O oprawę medalową zadbali, obok Janka Szymańskiego, dr Martyna Nowak, olimpijski psycholog sportu oraz dr Maciej Nowak, współorganizator biegu – razem z Krzysztofem Woźniakiem – szefami Centrum Medyczne Dynasplint.

Fot. Maciej Kopiński

Trasa przebiegała bulwarami spacerowymi Parku nad Wartą w Poznaniu. Start i meta znajdowały się tradycyjnie przy Przystani „Posnania”. O rozgrzewkę zadbali instruktorzy ORGANIC FITNESS. W ramach biegu na 5 km odbyła się także kolejna, trzecia rywalizacja strażaków, którzy w tym roku walczyli o Puchar Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, który przypadł kadetowi Krystianowi Kalinowskiemu (18:22).


– Ideą imprezy jest bowiem nie tylko dobra zabawa i aktywizacja dorosłych oraz dzieci, ale także profilaktyka pro zdrowotna oraz promowanie zasad bezpieczeństwa – podkreśla Przemek Walewski, dyrektor Biegu Czekoladowego.


Najszybszym biegaczem na 5 km był Grzegorz Michalak (16:41), za którym finiszowali Przemysław Lasoń z Poznania (16:49) oraz Łukasz Fabiański z Międzychodu (17:59). Wśród pań pierwsza minęła linię mety Katarzyna Kołaczkowska-Szczęśniak z Potasze (20:52), wyprzedzając mieszkającą w Poznaniu Ukrainkę Antoninę Boiczuk (21:15) oraz Katarzynę Starzyńską – Kościuszko z Poznania (21:59). Najszybszym piechurem nordic walking okazał się Patryk Skrzypczak z Trzciela (32:44), a piechurką Ewa Bubacz z Gniezna (36:31).

Wyniki Biegu 5 km

Wyniki Marszu NW 5 km


Zwycięzcy kategorii generalnych otrzymali oryginalne statuetki, czekoladowe trofea Chocolissimo oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę DoMix AGD Poznań. Partnerami 7. Biegu Czekoladowego – Słodkie Walentynki byli również renomowane wielkopolskie firmy Index Food (dystrybutor batonów Loacker), GUMAR Serwis Ogumienia z Poznania. Milano Group – Główny Partner biegów dla dzieci – sprezentował słodkości marki Hibbi.

Pięknie dziękujemy za gościnę Przystani Posnania i osobiście jej Prezesowi Pawłowi Szczepaniakowi oraz całej braci wioślarskiej i kajakarskiej. O pomiar czasu zadbał Plus Timing, a oprawę muzyczną DJ Seba z teamu Krzysztofa Cichego. O rozgrzewkę zadbali instruktorzy ORGANIC FITNESS. Zabezpieczenie medyczne było domeną niezawodnego zespołu pod kierownictwem Sebastiana Budyły, a trasę obstawili kadeci SA PSP w Poznaniu pod dowództwem brygadiera Tomasza Wiśniewskiego, który wraz z kadetami i kadrą wystartował w zawodach. Koordynatorem i pilotem był Maciej Józefowicz.

Oficjalnym fotografem Biegu Czekoladowego jest od początku Maciej Kopiński, a filmowe impresje są – jak zawsze – dziełem Rafała Afka. Tradycyjnie towarzyszy nam ekipa TV STK z Filipem Kantorskim na czele.

O sprawne działanie biura zawodów i dekoracje zadbali perfekcyjnie Klaudia Walewska, Natalia Bukowiecka, Mariola Szemiel-Afek, Piotr Ługowski oraz Magda i Przemek Szmidt.

Pięknie dziękujemy wszystkim Uczestniczkom i Uczestnikom oraz współtwórcom wydarzenia pod znakiem 7. Biegu Czekoladowego – Słodkie Walentynki. Do zobaczenia na letniej edycji Biegu Czekoladowego już w czerwcu!

Fot. Maciej Kopiński