Menu

Nasz Patronat. Poznań Business Run 2018. Na starcie 3500 osób!

29 sierpnia 2018 - Zapowiedzi
Nasz Patronat. Poznań Business Run 2018. Na starcie 3500 osób!

W niedzielę, 2 września, ponad 3,5 tysiąca uczestników weźmie udział w poznańskiej edycji ogólnopolskiego Poland Business Run. Jest to największy biznesowy bieg charytatywny w Polsce. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony m.in. na zakup protez lub innego zaopatrzenia ortopedycznego dla osób z niepełnosprawnością ruchową, a także na ich rehabilitację. Poznań jest jednym z dziewięciu miast, które w tym roku biorą udział w  Poland Business Run. Na starcie stanie też sztafeta Wszystkoobieganiu.pl/Fundacja OTULINA.

Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością. W tegorocznej edycji pobiegnie łącznie ponad 23 tysiące osób, a w samym Poznaniu na linii startu stanie 3500 biegaczy. Trasa, częściowo wzorem ubiegłego roku przebiegać będzie wzdłuż Wartostrady, pomiędzy mostami: Bolesława Chrobrego i św. Rocha. Cały dystans jaki uczestnicy mają do pokonania wynosi 3,96 km. Start oraz meta znajdować się będą na bieżni przy boisku sportowym przy Bramie Poznania ICHOT. Natomiast na jego płycie stanie miasteczko biegu. Impreza od początku wspierana jest przez znane postacie. Biegają z nami aktorzy, sportowcy i dziennikarze. Co roku grono ambasadorów powiększa się o kolejne osoby. Wśród nich należy wymienić takie nazwiska jak: Mateusz Kusznierewicz, Aleksander Doba, Antoni Królikowski, Rafał Sonik, Barbara Kurdej-Szatan, Julia Kamińska, Mateusz Janicki, Ada Palka, Rafał Wilk,Mariusz Wlazły oraz Przemek Walewski.

Trasę zaplanowano tak, by ni e powodowała większych utrudnień komunikacyjnych. O wszystkich zmianach będą informować ustawione z kilkudniowym wyprzedzeniem znaki drogowe. Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy, który już od 7 lat pomaga spełniać
marzenia osób po amputacjach.

Od pierwszej edycji udało się zmienić życie setek osób, które teraz same wspierają kolejnych potrzebujących. Bieg ma charakter pięcioosobowej sztafety w której każdy uczestnik musi zmierzyć się z dystansem około 4 km. Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób
z niepełnosprawnością, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej
z biznesem.

 


Beneficjenci Poznań Business Run
Beata Zgórecka – otrzymane wsparcie finansowe umożliwi jej kontynuację rehabilitacji domowej, która pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki nieprzerwanej rehabilitacji choroba pani Beaty nie postępuje.
Waldemar Milczarek – urodził się jako wcześniak w 6 miesiącu ciąży, 3 kolejne miesiące spędził w inkubatorze. Okazało się, że cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Z tego powodu porusza się na wózku inwalidzkim. Przy pomocy chodzika i aparatów usztywniających kolana próbuje chodzić. 34-letni kibic piłki nożnej w tym roku bierze ślub. Obecnie nie pracuje, wcześniej był asystentem nauczyciela z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie.
Michał Bieliński – 25 letni student Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku leśnictwo. W ubiegłym roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu jako pasażer, w wyniku którego amputowano mu nogę na wysokości podudzia. Od momentu amputacji boryka się z komplikacjami, jest po artroskopii
stawu kolanowego. Czeka go długa rehabilitacja.
Piotr Kruszka – Piotr ma 39 lat, w 1998 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego doznał urazu wielonarządowego. Doszło wówczas do złamania kręgosłupa a w konsekwencji do paraliżu nóg. Ponadto konieczna była amputacja prawej kończyny dolnej. Piotr porusza się na wózku,ale nie to nie przeszkadza mu być aktywnym i dążyć do realizacji marzeń.


Organizatorzy w Poznaniu: Todo, POZnan, Banach Outsourcing, DPS, Fibaro, Q&A
Sponsor główny: GLS, Enea
Sponsorzy: Lidl, Kimball Electronics, Dachser, BZ WBK Leasing
Partnerzy strategiczni: Chajec Don Siemion&Żyto, Axonaris, Beyond, Sare, Imm
Partner logistyczny: GLS
Partnerzy: RICS, Mitsubishi Electric, Wawel
Partnerzy medialni: WTK, Gazeta Wyborcza, WSZYSTKOOBIEGANIU.PL

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.poznanbusinessrun.pl.