Menu

Nasz Patronat. Rozświetlony korowód biegnących serc!

28 listopada 2019 - NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Rozświetlony korowód biegnących serc!

W niedzielę 19 stycznia 2020 r. o godzinie 17.00 nad poznańską Maltą wystartuje XIV Charytatywny Bieg z Maltańskim Światełkiem. Do pokonania będzie ok. 5, 5 km czyli dystans wokół  Jeziora Maltańskiego w Poznaniu.

Od 14 lat niezmiennie założeniem biegu jest wsparcie tych, którzy potrzebują pomocy. Dochód z opłat przeznaczony jest przeznaczony na pomoc podopiecznym Fundacji SięPomaga. We wszystkich dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 4 tysiące biegaczek i biegaczy. W tym biegu nie ma pomiaru czasu, kategorii wiekowych, dekoracji. To nie wyścig, ale bieg o charakterze towarzyskim. Każdy z uczestników biegnie ze „światełkiem” – czołówką, latarką itp. Zabronione jest bieganie z otwartym ogniem.

Bieganie to najprostsza droga do dobrego zdrowia i najlepsza inwestycja prozdrowotna na lata, bo czym skorupka za młodu nasiąknie … Biegaczy nie potrzeba zachęcać do pomocy tym, którzy jej potrzebują. Środowisko biegaczy chętnie wspiera w rozmaitych akcjach charytatywnych chorych i potrzebujących – podkreśla pomysłodawca biegu maratończyk i dziennikarz Przemek Walewski.

Formuła biegu otwarta jest na wspieranie osób cierpiących na choroby nowotworowe i pomoc ich rodzinom. Każdy kto ukończy bieg zgodnie z jego Regulaminem, otrzyma na mecie pamiątkowy medal – cegiełkę.

Biuro Biegu mieści się przy starcie/mecie (pozbruk Toru Regatowego, koło hangarów) w pomieszczeniu pod trybunami.

Partnerem Biegu są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.


Link do zapisów

Link do listy uczestników

Regulamin