Menu

Nasz Patronat. Już w ten piątek 6.Bieg Czekoladowy – Smak Lata!

20 czerwca 2018 - NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Już w ten piątek 6.Bieg Czekoladowy – Smak Lata!

Nasz Patronat. Z pewnością nie możecie doczekać się już lata i wakacji! A jak smak lata to 6. Bieg Czekoladowy – Smak Lata. Tradycyjnie bieg odbywa się w dzień rozpoczynający letnie wakacje.

Trasa przebiega bulwarami spacerowymi Parku nad Wartą. Start i meta znajdują się przy Przystani „Posnania”. W ramach biegu na 5 km odbędzie się także rywalizacja strażaków. Ideą imprezy jest bowiem nie tylko dobra zabawa i aktywizacja dorosłych oraz dzieci. Dzięki współpracy z Państwową Strażą Pożarną oraz Policją zmaganiom sportowym towarzyszą praktyczne pokazy bezpieczeństwa przeciwpożarowego, drogowego oraz pierwszej pomocy medycznej. Na starcie stanie ponad 600 biegaczek, biegaczy i miłośników nordic walking. Na starcie stanie też Ambasador Biegu Czekoladowego olimpijczyk Łukasz Nowak. Strażacy powalczą w Letnich Mistrzostwach na 5 km. Czy najlepsi okażą się kadeci Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, to okaże się niebawem. Czekoladowe trofea, wśród których są modele BMW oraz pantofelki Kopciuszka, funduje renomowana poznańska firma Chocolissimo. O oprawę biegów dla dzieci zadbała marka Hibbi. Na uczestników czeka zatem dużo słodkości i wiele emocji i dobrej zabawy. Po biegu będzie można zrelaksować się na Plaży Rataje. Na mecie czekają na uczestników biegów m.in. lody.

Do tego nie brakuje smakowitej oprawy. Spikerem tegorocznej edycji będzie dziennikarz Radia Poznań Grzegorz Hałasik, który na co dzień komentuje zawody sportowe. To impreza sportowa integrująca trzy pokolenia. Przyświeca nam duch idei olimpijskich i propagowanie sportu wśród najmłodszych. Ci, którzy nie brali udziału w poprzednich edycjach spytają zapewne dlaczego czekolada? „Jeśli w grę wchodzi czekolada, opór jest daremny” , tak twierdzi Regina Brett, ceniona amerykańska pisarka, dziennikarka i felietonistka, autorka książek o charakterze motywacyjnym. W latach 2008 oraz 2009 nominowana do Nagrody Pulitzera za swoje reportaże.

Tych, którzy nie zdążyli zapisać się na letnią edycję Biegu Czekoladowego (obowiązują limity miejsc, by zachować klimat i jakość imprezy), zapraszamy na 7. Bieg Czekoladowy – Słodkie Walentynki, który odbędzie się w lutym 2019 r.

Szczegóły na www.biegczekoladowy.pl