Menu

Nasz Patronat. VI Bieg Ognia i Wody #wyścigowadycha na Torze Poznań! Ostatnie wolne miejsca na liście startowej!

4 września 2023 - Nasz Patronat, NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. VI Bieg Ognia i Wody #wyścigowadycha na Torze Poznań! Ostatnie wolne miejsca na  liście startowej!

8 października 2023 r. na Torze Poznań odbędzie się VI Bieg Ognia i Wody 10 km #wyścigowadycha. To jeden z najszybszych biegów na dystansie 10 km w naszym kraju. W ramach biegu swoje mistrzostwa mają policjanci i strażacy, a żołnierze i służby mundurowe rywalizują w V Pucharze Wielkopolski Służb Mundurowych.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczna edycja Biegu Ognia i Wody #10km obfitowała w rekordy. Aż 118 biegaczek i biegaczy złamało barierę 40 minut! Rekord trasy ustanowiła jedna z najlepszych obecnie biegaczek w Polsce, mistrzyni Polski w półmaratonie Aleksandra Brzezińska z Bydgoszczy finiszując z czasem 32:41! Wśród mężczyzn zwyciężył Bartłomiej Stajniak z Namysłowa – 31:17.

Zawody odbywają się pod auspicjami: Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Tomasz Piotrowski, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinspektor Piotr Mąka, Prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki dr Jacek Biernacki, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. Wielkopolskiego Eugeniusz Grzeszczak. W tym roku Partnerem zawodów jest również Wojskowe Centrum Rekrutacji w Poznaniu, które będzie miała swoje stoisko w Strefie Mety w dniu biegu.

Link do zapisów

Link do listy startowej


Relacja z 2022 r.

Przed startem na Torze Poznań Aleksandra Brzezińska celowała w ustanowienie rekordu życiowego na dystansie 10 km, który do tej pory wynosił 33:13. Reprezentantka Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego od samego startu narzuciła sobie mocne tempo (średnia 3’16″/km) i większość dystansu je kontrolowała, samotnie podążając do mety i finiszowała w znakomitym czasie 32:41!

Bezapelacyjnie reprezentantka Wojska Polskiego zwyciężyła tym samym w IV Pucharze Wielkopolski Służb Mundurowych zdobywając Puchar ufundowany przez Pana Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Podczas ceremonii dekoracji otrzymała również Puchar Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Tomasza Piotrowskiego, który wręczył reprezentujący go ppłk Robert Pona.

„Już po raz piąty biegaczki i biegacze przekonali się, że Tor Poznań to szybka trasa, wymarzone miejsce do bicia rekordów życiowych – podkreślił Przemysław Walewski, pomysłodawca i dyrektor zawodów. – Na starcie stają zarówno zawodowcy jak i amatorzy, którzy chcą w sezonie powalczyć o jak najlepszy wynik. W tym roku aktualna mistrzyni Polski w półmaratonie Aleksandra Brzezińska postawiła wysoko poprzeczkę dla pań, gdyż wynik 32:41 to znakomity rezultat! Zawody na Torze Poznań przyciągają też wyścigowym klimatem. Zaraz po biegaczach na tor wyjechały wyścigowe samochody, a startujące z lotniska Ławica samoloty podkręcają atmosferę. Prezes Automobilklubu Wielkopolski Pan Bartosz Bieliński wraz z Dariuszem Krupą, organizatorem Tor Poznań Track Day to prawdziwi miłośnicy sportu. Wspólnie od lat tworzymy kolejne edycje nie tylko Biegu Ognia i Wody na 10 km, ale także Trigar Duathlon Tor Poznań oraz Biegu Formuła 1 na dystansie 5 km.”


W bardzo dobrym czasie 34:41 finiszowała na drugim miejscu wśród kobiet Martyna Masłowska z Iłowa, wyprzedzając Monikę Brzozowską z Czerwonaka (35:59).

Wśród mężczyzn walka była wyrównana i zdecydowało taktyczne rozegranie ostatniego okrążenia Toru Poznań. Na pierwszym miejscu uplasował się Bartłomiej Stajniak z Namysłowa (31:17), wyprzedzając Adriana Bednarka z Bydgoszczy (31:18) i Krzysztofa Tschirch z Jeleniej Góry (31:30).


Fundatorem pucharów za drugie i trzecie miejsca w kategorii kobiet i mężczyzn był dr Jacek Biernacki, Prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez firmę Iskra z Poznania, które wręczał Jacek Mroczkowski oraz vouchery od organizatora Tor Poznań Track Day Dariusza Krupy. Strefę mety zabezpieczali kadeci z klasy policyjnej z ZSM im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu pod kierownictwem Artura Błaszaka.


O medale V Mistrzostw Wielkopolski Policji i Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinspektora Piotra Mąki walczyli policjanci. Zwyciężył Rafał Stachowski z Piły (33:41), przed reprezentantami Poznania Grzegorzem Pawłem Nowakiem (37:55) i Danielem Szczygłem (41:34). Wśród policjantek najszybsza była Edyta Marciniak z Kalisza (42:45), wyprzedzając Martę Panuś z Wielenia (48:00) i Sandrę Kowalczyk ze Wschowy (51:22).


W klasyfikacji IV Pucharu Wielkopolski Służb Mundurowych zwyciężył Łukasz Marcjanek ze Szczytna (33:39), na drugim miejscu uplasował się Rafał Stachowski z Piły (33:41), a na trzecim Bartosz Aleksandrowicz z Wrześni (33:42).
Wśród kobiet zwyciężyła triumfatorka klasyfikacji open kobiet Aleksandra Brzezińska z Bydgoszczy (32:41), przed Moniką Brzozowską z Czerwonaka (35:59) i Martyną Zielińską z Leszna (41:48).

Po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków OSP o puchary ufundowane przez Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. Wielkopolskiego Eugeniusza Grzeszczaka. Wśród mężczyzn zwyciężył Sławomir Urbański z Łęki Opatowskiej (34:36), przed Kamilem Rybusem z Łowicza (34:38) i Tomaszem Musiałem z Dąbcza (34:41). Z pań najszybsza była Martyna Zielińska z Leszna (41:48), wyprzedzając Magdalenę Sydorczyk ze Wschowy (52:29) i Karolinę Pogorzelską ze Strzałkowa (55:46).

W klasyfikacji III Międzynarodowego Pucharu Strażaków 10 km zwyciężył Tomasz Musiał z Dąbcza (34:41), przed Pawłem Milczarkiem z Dobrzycy (34:45) i Adrianem Woszczyło z Pszczewa (37:15). Z kobiet najszybsza była Martyna Zielińska z Leszna (41:48), która wyprzedziła Magdalenę Sydorczyk ze Wschowy (52:29) i Karolinę Pogorzelską ze Strzałkowa (55:46). Puchary ufundował Prezes Polskiego Towarzystwa Ekspertów Dochodzeń Popożarowych st. bryg. w st. rez. Tomasz Wiśniewski.

Puchar Komendanta Wielkopolskiej Gwardii Honorowej zdobył Paweł Milczarek (34:45).

Patronat Honorowy: Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Tomasz Piotrowski, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinspektor Piotr Mąka, Prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki dr Jacek Biernacki, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. Wielkopolskiego Eugeniusz Grzeszczak.


Partnerzy: ISKRA, AUTOMOBILKLUB WIELKOPOLSKI, TRIGAR.PL., POLSKA ZBROJNA, ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH IM. KEN.

Fot. Andrzej Skubiszak, Kamilla Pona, Klaudia Walewska

Wyniki

Galeria zdjęć