Menu

Nasz Patronat. Ruszyły zapisy na VII Bieg Ognia i Wody 10 km #wyścigowadycha!

25 listopada 2023 - Nasz Patronat, NEWSY, Zapowiedzi

Ruszamy!!! Tor Poznań to wymarzone miejsce do bicia rekordów życiowych! W poprzedniej edycji na liście startowej znalazł się komplet 350 zawodniczek i zawodników z całej Polski oraz Włoch i USA, a barierę 40 minut złamało aż 115 osób!.

Zawody na Torze Poznań przyciągają nie tylko elitę biegaczy, ale też wielu amatorów, którzy na szybkiej trasie chcą poprawić „życiówkę” lub zadebiutować na dystansie 10 km. Bieg na Torze Poznań to jeden z najszybszych biegów na dystansie 10 km w Polsce. W ramach zawodów odbyły się Mistrzostwa Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Mistrzostwa Wielkopolski Policji, Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków OSP i Międzynarodowy Puchar Strażaków oraz Grand Prix Wielkopolskiej Gwardii Honorowej.

Link do zapisów

Link do listy startowej

Relacja z 2023 r.

Punktualnie o godzinie 9:00 wystartowali uczestnicy 6. edycji Biegu Ognia i Wody #wyścigowadycha na atestowanym dystansie 10 km. Honorowym starterem była pani ppłk Anna Kujtkowska z Dowództwa Operacyjnego RSZ.

Słoneczne aura, brak wiatru szybka trasa i optymalna temperatura 13 st. Celsjusza sprzyjały szybkiemu bieganiu. Wyścigowy tor zweryfikował przygotowanie biegaczek i biegaczy – podsumował Przemysław Walewski, dyrektor zawodów. – Czołówka biegu szybko się rozciągnęła i zapowiadała się walka o złamanie 32 minut.

Pierwszy na linię mety wpadł „z ogniem” Krzysztof Tschirch z Jeleniej Góry, reprezentant WKS Oleśniczanka Oleśnica, z czasem 31:43 (średnia 3’10″/km), wyprzedzając Przemysława Chatysa z AZS KU Politechnika Opolska/Akademia Biegania z Kędzierzyna Kożle (32:07) i Daniela Adamskiego ze Szczecina reprezentującego Murawski Team (32:20). Wśród kobiet najszybsza była Aleksandra Andruszków z Trzebnicy (Wosiek Team) z czasem 35:41, na drugim miejscu uplasowała się Sandra Więckowska z Poznania (36:27), a na trzecim Sonia Rozumkiewicz ze Świdnicy (Świdnicka Grupa Biegowa) z czasem 37:36.

W rozegranych po raz pierwszy w Poznaniu Mistrzostwach Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych rywalizowano zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. Drużynowy tytuł mistrzowski zdobyła reprezentacja DORSZ_COP-DKP_JBP, srebrny medal DORSZ_COP-DKP, a brązowy reprezentacja DORSZ.

W kategorii mężczyzn indywidualny tytuł mistrzowski wywalczył Tomasz Skuza z czasem 41:28 z DORSZ w Warszawie, na drugim miejscu Krzysztof Nowak (42:23) z DORSZ_COP-2-JBP, a na trzecim Łukasz Głuszek (42:52) DORSZ_COP-2-JBP. Wśród kobiet zwyciężyła Honorata Jaros (50:10) z DORSZ w Warszawie, na drugim miejscu uplasowała się Joanna Uzar (50:49) z DORSZ_COP-DKP, a na trzecim Natalia Kozłowska (57:42) z DORSZ_COP-2-JBP. Puchar Dowódcy Operacyjnego RSZ gen. broni Tomasza Piotrowskiego zdobył Tomasz Skuza.

W V Pucharze Wielkopolski Służb Mundurowych w kategorii mężczyzn zwyciężył Daniel Adamski ze Szczecina (32:20), przed Filipem Chruścielem z Sulechowa (34:23) i Bartoszem Aleksandrowiczem z Gniezna (34:30). W kategorii kobiet najlepsza była Kamila Kowalczyk z Bydgoszczy (40:11), wyprzedzając Edytę Marciniak z Kalisza (43:49) i Katarzynę Seynę z Poznania (45:54).

Puchary dla zwycięzców w kategoriach open i Pucharu Wielkopolski Służb Mundurowych ufundował Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Wożniak. Za drugie i trzecie miejsce w kategoriach open mężczyzn i kobiet ufundował prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki dr Jacek Biernacki, a wręczył wiceprezes WZLA Jan Grenda. Wartościowe vouchery dla zwycięzców w kategoriach open ufundował Dariusz Krupa z Tor Poznań Track Day.

Już po raz szósty odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Policjantów o Puchar Komendanta Wojewódzkiego nadinsp. Piotra Mąki, które wręczył nadkom. Robert Pakuła z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Wśród mężczyzn tytuł mistrzowski wywalczył Piotr Dyczko z czasem 38:34, a wśród kobiet Edyta Marciniak (43:49). W IV Mistrzostwach Strażaków OSP puchary dla najlepszych zdobyli: Sławomir Urbański z Łęki Opatowskiej (34:24), wyprzedzając Tomasza Michalaka z Koziegłów (38:59) i Pawła Malinowskiego z Krępkowa (45:50). Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Pogorzelska z Krępkowa (54:12). Sławomir Urbański i Karolina Pogorzelska zwyciężyli też w Międzynarodowym Pucharze Strażaków (IFC).

W Grand Prix Wielkopolskiej Gwardii Honorowej zwyciężył Tomasz Wiśniewski z Czempinia (52:19), Szef Sztabu WGH. Puchar Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Poznaniu ppłk. mgr. Rafała Wojciechowskiego otrzymał Dariusz Kruczkowski, 9-krotny Mistrz Polski, były reprezentant Zawiszy Bydgoszcz a obecnie trener wielu utytułowanych biegaczy w wojskowych mundurach. To jego podopieczny Tomasz Tschirch zwyciężył w 6. edycji Biegu Ognia i Wody #10km.

WYNIKI

Zawody odbyły się pod auspicjami: Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Tomasz Piotrowski, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinspektor Piotr Mąka, Prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki dr Jacek Biernacki, Prezes Automobilklubu Wielkopolski Bartosz Bieliński, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. Wielkopolskiego Eugeniusz Grzeszczak, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekspertów Dochodzeń Popożarowych st. bryg. w st. spocz. Tomasz Wiśniewski.

PARTNERZY: Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Fundacja ENEA, WARBUD, AUTOMOBILKLUB WIELKOPOLSKI, TOR POZNAŃ TRACK DAY, TRIGAR.PL., MILLANO GROUP, MARTOMBIKE, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Poznaniu, Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka, Wielkopolska Gwardia Honorowa.