Menu

Nasz Patronat. Szybko zapełnia się lista startowa na VII Bieg po schodach Collegium Altum!

1 sierpnia 2023 - Nasz Patronat, NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Szybko zapełnia się lista startowa na VII Bieg po schodach Collegium Altum!

26 listopada 2023 r. już po raz siódmy biegacze wbiegną na 17. piętro Collegium Altum. To najwyżej umieszczona meta w Wielkopolsce (wysokość całkowita 103,35 m). Do pokonania są 372 stopnie! To najwyżej usytuowana meta w Poznaniu. Na liście startowej już prawie 100 osób! Przypominamy, że obowiązuje limit miejsc!

Rekord zawodów wśród mężczyzn ustanowił w 2018 r. Mateusz Marunowski z Jaworzna (01:20) i w tym samym roku Ilona Gradus z Warszawy została nową rekordzistką w kategorii kobiet (01:56). Patronat honorowy sprawują Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, Prezydent miasta Poznania i Komendant Główny Policji.

W tym roku odbędzie się już siódma edycja Biegu po schodach Collegium Altum. Ze względu na specyfikę biegu ustanowiliśmy limit na 150 osób. Partnerem Biegu jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Honorowym starterem będzie tradycyjnie rektor UEP prof. Maciej Żukowski.

O zwycięstwie, miejscu decydują ułamki sekund. Finałowy bieg rozgrywany jest zawsze na bardzo wysokim poziomie, a w każdej edycji na starcie pojawia się wielu debiutantów, którzy chcą posmakować nowych biegowych emocji.

Zawody w Collegium Altum mają rangę mistrzowską. W ramach biegu odbędą się po raz siódmy Mistrzostwa Polski Studentów oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich w towerrunning. Rozegrany zostanie Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych. Policjanci rywalizować będą w VII Mistrzostwach Policjantów w biegu po schodach pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji, a strażacy PSP i OSP w 5. Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Link do zapisów

Link do listy startowej