Menu

Nasz Patronat. Słodkie Walentynki na 9. Biegu Czekoladowym!

19 lutego 2020 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY
Nasz Patronat. Słodkie Walentynki na 9. Biegu Czekoladowym!

Mnóstwo czekoladowych endorfin i dobrej zabawy było podczas 9. Biegu Czekoladowego – Słodkie Walentynki. Prawie 600 biegaczek, biegaczy i miłośników nordic walking rywalizowało na dystansach od 300 m do 5 km. Trasa głównego biegu na 5 km wiodła bulwarami spacerowymi Parku nad Wartą w Poznaniu.

Pomimo kalendarzowej zimy uczestnicy cieszyli się z wysokiej jak na tę porę roku temperatury prawie 12 st. Celsjusza. Momentami za chmur pojawiało się słońce przypominając, że wiosna coraz bliżej. Podczas zimowej edycji odbywają się dwa biegi dla dzieci – na dystansie 300 m i 600 m. Bieg ma charakter towarzyski, promujący zasady Fair Play, podkreśla dr Maciej Nowak, olimpijczyk i współorganizator biegu.

Fot. Maciej Kopiński

Starterem biegu głównego był olimpijczyk Jan Szymański, medalista zimowych Igrzysk Olimpijskich. Na pierwszej linii startu stanął Mariusz Balcerek, który wylicytował numer startowy „1”, a dochód z licytacji przekazany został na konto Fundacji SięPomaga dla 15-letniej Kamilii z Poznania.

Fot. Maciej Kopiński

Od początku forsowne tempo narzucił Grzegorz Michalak z Poznania, który na pierwszym okrążeniu uzyskał przewagę ponad pół minuty nad innym reprezentantem Poznania Przemysławem Kliksem i ponad minuty nad Krystianem Kalinowskim i Maciejem Wiśniewskim ze Szkoły Aspirantów PSP – opowiada o walce na trasie dyrektor biegu Przemek Walewski.

Fot. Maciej Kopiński

Pierwszy na mecie zameldował się Grzegorz Michalak (16:45), wyprzedzając Przemysława Kliksa (17:31) i kadetów Krystiana Kalinowskiego (18:19) i Macieja Wiśniewskiego (18:27).

Fot. Maciej Kopiński

Wśród kobiet najszybciej pokonała trasę Katarzyna Kołaczkowska z Potasze (21:13), wyprzedzając Annę Wiśniewską z Poznania (21:40) i Kingę Gliszczyńską z Lubonia (22:06).

Fot. Maciej Kopiński

Z chodziarzy pierwszy minął linię mety Wojciech Cholewiński z Murowanej Gośliny (34:52), wyprzedzając Grzegorza Krugiołka z Pniew (35:05) i Zbigniewa Roszaka z Gniewkowa (35:46).

Fot. Maciej Kopiński

Najszybszą piechurką była Agnieszka Kędzierska z Trzemeszna (35:08). Drugie miejsce na podium zajęła Karolina Kozłowska z Poznania (36;15), a trzecie Ewa Bubacz z Gniezna (36:55).

Fot. Maciej Kopiński

W klasyfikacji IV Zimowych Mistrzostwa Strażaków PSP i OSP na 5 km o Puchar Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu zwyciężył Krystian Kalinowski (18:19), wyprzedzając Macieja Wiśniewskiego (18:27), obaj reprezentowali SA PSP i Łukasza Rozmiarkaz Krajkowa (21:48).

Fot. Maciej Kopiński

Tradycyjnie uhonorowano najstarszych zawodników Biegu Czekoladowego wręczając im Memoriałowe Trofea im. Zofii i Henryka Braunów. W tej edycji odebrali je Irena Majłowska z Gorzowa Wielkopolskiego (rocznik 1953) i Józef Bednarski z Poznania (rocznik 1946). Brawo!

Fot. Maciej Kopiński

Na mecie na wszystkich, którzy ukończyli swoje biegi – dzieci i dorosłych – czekała gorąca włoska czekolada i czekoladowe muffinki. Dla dzieci w strefie finishera animatorzy i fizjoterapeuci z CM DYNASPLINT prowadzili pod fachowym okiem dr Martyny Nowak, olimpijskiej psycholog sportu – zajęcia rekreacyjne i edukacyjne , a o rozgrzewkę przed startem zadbali instruktorzy z Organic Fitness, który swoje kluby ma w Poznaniu i w Swarzędzu.

Fot. 2x Maciej Kopiński

Wyniki biegu 5 km

Wyniki nordic walking 5 km

ZAPISY NA 10. Bieg Czekoladowy – Smak Lata. Start 21 czerwca 2020 r.

Po zawodach odbyło się ogłoszenie wyników naszego konkursu na hasło, w którym nagrodą była lodówka SMEG. Emocji było co niemiara wśród konkursowego Jury, które musiało wybrać zwycięskie hasło. Nagroda przypadła Pani Annie Antoszek, która wraz z rodziną przyjechała na Bieg Czekoladowy z Międyrzecza. A jak brzmi zwycięskie hasło: WYBIERZ BIEG CZEKOLADOWY TO PRZEZ CAŁY ROK BĘDZIESZ ZDROWY!

Fot. Maciej Kopiński

Nasi Partnerzy ufundowali dodatkową nagrodę w konkursie na hasło. Jury wyróżniło hasło Pani Felicji Wrąbel: „Jedząc czekoladę biegać damy radę!” Waldemar Bąk, prezes firmy DoMIX i Mikołaj Steblecki, prezes SMEG Polska, wręczyli uszczęśliwionej Pani Felicji robot kuchenny SMEG, kultowego włoskiego producenta AGD.

Fot. Maciej Kopiński

Po dekoracjach rozlosowano wśród tych uczestników, którzy zostali do końca imprezy, sprzęt i akcesoria AGD ufundowane przez Partnerów Biegu Czekoladowego – Firmę DoMIX Sprzęt AGD Poznań, SMEG Polska, Miele, SHARP.

Fot. Maciej Kopiński

Gorące podziękowania dla naszych Super Partnerów: DoMix AGD Poznań, #SMEG, Przystani Posnania, Chocolissimo Polska, Świat Hibbiego, Drukarni Sprint, Formthotics Poland, Organic.Fitness Polonez, Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, st. bryg. Tomasza Wiśniewskiego, Term Maltańskich , Gumar. Wulkanizacja, serwis, sprzedaż opon i felg, Krzysztofa Cichego, #MIELE, #SHARP, Sebastiana Budyły i ekipy medycznej, Biegaj i zwiedzaj, Telewizji STK.

Fot. Maciej Kopiński

Galeria zdjęć Macieja Kopińskiego

Reportaż Telewizji WTK

Relacja Telewizji STK

Galeria zdjęć Anny Strojnej

Galeria zdjęć Michała Korbacza