Menu

Poznański maraton z ciuchcią w tle

7 września 2017 - NEWSY, Zapowiedzi
Poznański maraton z ciuchcią  w tle

18.PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza wystartuje 15 października. Organizatorzy spodziewają się, że w biegu wystartuje przeszło 7000 zawodników.  Na medalu uwieczniona będzie „Maltanka”. Ta kultowa ciuchcia dokładnie 45 lat temu ruszyła w swoją pierwszą trasę.

Jako jedyna wąskotorówka w Poznaniu z dumą wozi najmłodszych poznaniaków i turystów. Dla organizatorów maratonu było jasne, że to jej urodziny zostaną upamiętnione na tegorocznym maratońskim medalu.

– Nie mogło być inaczej – mówi Zbigniew Madoński dyrektor POSiR. – Maltańska ciuchcia szczególnie bliska jest naszemu sercu. To nad poznańską Maltą było pierwsze biuro zawodów, Targi Expo oraz start i meta biegu, a skoro na naszych maratońskich medalach od kilku lat upamiętniamy ważne rocznice dla naszego regionu, to w kolekcji nie mogło zabraknąć sympatycznej „Maltanki”.

Kunsztownie wykonany medal odbierze każdy, kto w regulaminowym czasie 6 godzin przekroczy linię mety maratonu. Wzorem lat poprzednich na medalu znajdzie się też miejsce na wygrawerowanie swojego nazwiska oraz uzyskanego przez zawodnika indywidualnego czasu biegu.

Medal ten będzie nie tylko symbolem ukończonego królewskiego dystansu, ale również wspomnieniem, sentymentalną podróżą do miejsca znanego wielu biegaczom – poznańskiej Malty, dodaje Łukasz Miadziołko, dyrektor maratonu.

Opłata startowa do 25 września wynosi 100 zł. Po tym terminie ulegnie zwiększeniu do 150 zł, a w dniach 13 i 14 października wyniesie już 200 zł.

Zapisy przyjmowane są przez znajdujący się na stronie formularz zgłoszeniowy


Więcej informacji: www.marathon.poznan.pl.

Tagi: