Menu

Sondre Nordstad Moen wystartuje w Gdyni!

25 lutego 2019 - NEWSY
Sondre Nordstad Moen wystartuje w Gdyni!


Sondre Nordstada Moen będzie największą sportową gwiazdą tegorocznego Gdynia Półmaratonu. Norweg jest pierwszy Europejczykiem, który pokonał granice 2 godzin i 6 minut w maratonie. Dokonał tego w 2017 roku w Fukuoce z czasem 2:05:48. Dopiero słynny Mo Farah poprawił ten rekord w Chicago (2:05:11). Rekord życiowy Sondre Moena w półmaratonie to 59:48. To czwarty wynik w tabeli wszech czasów w Europie.


Zakontraktowanie zawodnika ze ścisłej światowej czołówki na rok przez Mistrzostwami Świata w półmaratonie to zasługa Zbigniewa Nadolskiego, dyrektora sportowego Gdynia Półmaratonu.

Cieszę się, że Sondre przyjął naszą ofertę, to dla nas duże wyróżnienie. Gdynia Półmaraton pomimo stosunkowo krótkiej historii to już bieg o uznanej renomie w Europie, czego najlepszym dowodem jest certyfikat IAAF Bronze Label Road Race. Lista zawodników w elicie jest jednak znacznie dłuższa. Mogę obiecać, że Sondre Moen będzie miał godnych siebie przeciwników. Bardzo mocno liczę na dobrą postawę Marcina Chabowskiego, naszego obecnie najlepszego półmaratończyka – mówi Zbigniew Nadolski.


Sondre Nordtad Moen to nie pierwszy zawodnik ze ścisłej światowej czołówki, którego udało się pozyskać organizatorom Gdynia Półmaratonu. Warto przypomnieć, że w pierwszej edycji gdyńskiej „połówki” wystartował Kenijczyk Abel Kirui, wicemistrz olimpijski w maratonie i dwukrotny mistrz świata.
Gdynia Półmaraton wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 15-17 marca 2019 r. Na listach startowych widnieją nazwiska przeszło 6500 zawodników z ponad 30 krajów świata. W ramach imprez towarzyszących zaplanowane są także biegi dla dzieci i młodzieży oraz Bieg Gwiazd LA, a także Fit Living Expo w Gdynia Arenie.

Więcej informacji na stronie www.gdyniapolmaraton.pl.

Mistrzostwa Świata w półmaratonie (IAAF World Half Marathon Championships) odbędą się w Gdyni w dniach 27-29 marca 2020 roku.