Menu

Startuj razem z nami! Zapraszamy na nasze biegi po Torze Poznań, po lesie i po … schodach!

9 sierpnia 2019 - NEWSY
Startuj razem z nami! Zapraszamy na nasze biegi po Torze Poznań, po lesie  i po … schodach!

Druga część sezonu startowego zaczyna się we wrześniu! Po raz drugi wystartuje Bieg Agrobex Wartka Piątka w Poznaniu i X Agrobex Bieg Zalasewska Piątka w Swarzędzu. Przed nami również piąta edycja Biegu po schodach Collegium Altum, a na Torze Poznań II Bieg Ognia i Wody. Ruszyły też zapisy na 9. Bieg Czekoladowy – Słodkie Walentynki!

Początkującym biegaczom proponujemy start w „piątkach” w Agrobex Cykl Biegów 5/5 (w Swarzędzu, Pobiedziskach i Poznaniu). Do tej pory odbyły się już trzy biegi z Cyklu, a do zakończenia pozostały dwa – Agrobex Bieg Wartka Piątka nad poznańską Wartą i Agrobex Bieg Zalasewska Piątka w Swarzędzu. Limitowana liczba uczestników, kameralna atmosfera pozwoli załapać biegowego bakcyla. Na mecie każdego biegu czekają oryginalne medale, które łączą się w zestaw 5/5. Można startować także w poszczególnych biegach Cyklu, wtedy unikatowy zestaw medali będzie mniej okazały. W „piątkach” biorą udział także miłośnicy nordic walking.

VII Bieg Agrobex Piastowska Piątka w Pobiedziskach. Fot. Maciej Kopiński

Dla „ścigaczy” gratką będzie październikowy start w II Biegu Ognia i Wody (atest PZLA), w ramach którego swoje mistrzostwa mają strażacy i policjanci. Dla tych, którzy już biegają od kilku lat wyzwaniem będzie „górski” Bieg po schodach Collegium Altum. To najwyżej (17. piętro) położona meta w Poznaniu!

Warto wspomnieć, że w ramach Biegu Ognia i Wody po Torze Poznań odbędą się XXV Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Strażaków PSP w Biegu Ulicznym na 10 km oraz Finał Pucharu Polski pod patronatem Komendanta Głównego PSP. Policjanci rywalizować natomiast będą o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w II Mistrzostwach Wielkopolski Policji w biegu na 10 km.


Natomiast w ramach Biegu po schodach Collegium Altum (17 pięter budynku Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu) rozgrywane są Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP i OSP o Puchar Wojewódzkiego Komendanta PSP oraz Mistrzostwa Polski Policjantów pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Oba biegi – po Torze Poznań i schodach Collegium Altum – wchodzą w skład Pucharu Wielkopolski Służb Mundurowych.

Ruszyły również zapisy na 9. Bieg Czekoladowy – Słodkie Walentynki.

Szczegóły o wszystkich naszych biegach oraz linki zapisów znajdują się TUTAJ.

I Bieg Ognia i Wody po Torze Poznań. Fot. Maciej KopińskiDo zobaczenia na startach!