Menu

Startuj razem z nami! Czekoladowa i Piastowska „piątka”, 10 km pod Torze Poznań i 392 … stopnie po schodach Collegium Altum!

16 kwietnia 2019 - NEWSY
Startuj razem z nami! Czekoladowa i Piastowska „piątka”, 10 km pod Torze Poznań i 392 … stopnie po schodach Collegium Altum!

Sezon startowy rozpoczął się z przytupem nie tylko w całej Polsce! Dla wielu będzie to już kolejny sezon, a dla innych pierwsze starty w zawodach. Wystartujcie w rekomendowanych przez nas biegach! Po raz ósmy odbędzie się Bieg Czekoladowy, siódmy raz wystartuje Agrobex Bieg Piastowska Piątka w Pobiedziskach i jubileuszowy X Agrobex Bieg Zalasewska Piątka w Swarzędzu. Przed nami również piąta edycja Biegu po schodach Collegium Altum, a na Torze Poznań odbędzie się II Bieg Ognia i Wody. Zapraszamy też na XXX Bieg Jagiełły Półmaraton Pobiedziska.

Początkującym biegaczom proponujemy start w „piątkach” z Agrobex Cykl Biegów 5/5 (w Swarzędzu, Pobiedziskach i Poznaniu), Biegu Czekoladowym – Smak Lata w Poznaniu. Miłośnicy biegania i historii zawitają zapewne na II Bieg im. hr. A. Cieszkowskiego do Wierzenicy. Limitowana liczba uczestników, kameralna atmosfera pozwoli załapać biegowego bakcyla. W „piątkach” mogą uczestniczyć także miłośnicy nordic walking.

Dla „ścigaczy” gratką będzie październikowy start w II Biegu Ognia i Wody, w ramach którego swoje mistrzostwa mają strażacy i policjanci. Dla tych, którzy już biegają od kilku lat wyzwaniem będzie „górski” półmaraton w Pobiedziskach, a oryginalną propozycją, pod koniec sezonu startowego Bieg po schodach Collegium Altum. To najwyżej (17. piętro) położona meta w Poznaniu!

Fot. Maciej Kopiński. Bieg Czekoladowy – Smak Lata

Szczegóły o wszystkich rekomendowanych biegach oraz linki zapisów znajdują się TUTAJ.Fot. Maciej Kopiński I Bieg Ognia i Wody po Torze Poznań

Do zobaczenia na startach!