Menu

Nasz Patronat. V ICE MAT Półmaraton Ostrów Wlkp. W słonecznej i mroźnej oprawie

19 marca 2018 - NEWSY
Nasz Patronat. V ICE MAT Półmaraton Ostrów Wlkp. W słonecznej i mroźnej oprawie

Nasz Patronat. Zimowe warunki przywitały uczestników V ICE MAT Półmaraton Ostrów Wielkopolski. Odczuwalna temperatura wynosiła minus 7 st. Celsjusza. Ostro świecące słońce dopingowało jednak stawkę 632 biegaczek i biegaczy, którzy stanęli na starcie.

Już po starcie uformowała się 11-osobowa czołówka, która razem biegła do 7. kilometra. Śliski bruk, oblodzone zakręty nie przeszkodziły czołówce na osiągnięcie dużej prędkości. Silny, przeciwny wiatr porwał stawkę zawodników. Tempo, jak na te zimowe warunki, było szybkie. Nikt z goniących zawodników nie doszedł uciekającej grupy. Trzy pętlowa trasa umożliwiała nie tylko wzajemną kontrolę, ale przede wszystkim wzajemne dopingowanie się.
Na pierwszym miejscu finiszował Mateusz Łańduch (1:13:52), wyprzedzając kadrowicza Polski na 100 km Piotra Stachyrę (1:14:29) oraz Damiana Kluczyka (1:15:10).
Wśród stawki pań do przetasowań doszło w drugiej połowie dystansu. Jako pierwsza na linię mety wbiegła Izabela Wierzchowska (1:26:38) przed Klaudią Walewską (1:30:59) oraz Martą Hagen (1:32:09).

W półmaratonie wystartowała małżeńska reprezentacja naszego Portalu. Klaudia Walewska, o której już pisaliśmy, kontynuowała tym startem przygotowania do maratonu i jednocześnie … debiutowała w nowej kategorii wiekowej.Podobnie Przemek Walewski sprawdził swoją maratońską prędkość w Ostrowie Wlkp., wygrywając w czasie 1:18:29 kategorię wiekową i zajmując 11.miejsce w klasyfikacji generalnej.

WYNIKI

 

RED

Foto: Organizator