Menu

13. PKO Poznań Półmaraton wystartuje 17 października!

6 sierpnia 2021 - NEWSY, Zapowiedzi
13. PKO Poznań Półmaraton wystartuje 17 października!

Biegacze czekali na tę informację! Zwłaszcza ci, którzy potrzebują masowej imprezy, by zmobilizować się do startu. Start i meta wracają na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Fizycznie na wspólnym dla 5 tysięcy biegaczy starcie będą mogły stanąć wyłącznie osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi Sars-Cov-2, które dobrowolnie okażą organizatorowi oficjalny unijny certyfikat szczepienia. Brak okazania certyfikatu uniemożliwi wydanie odbioru pakietu startowego, tym samym uczestnictwo w 13. PKO Poznań Półmaratonie.

Jesień wielu biegaczom w Poznaniu kojarzy się z maratonem. Tym razem, nietypowo, chcemy zaproponować zawodnikom przebiegnięcie połowy królewskiego dystansu – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 13. PKO Poznań Półmaratonu. – To najbezpieczniejsza możliwość do przeprowadzenia w warunkach pandemii. Organizując bieg wprowadzimy także szereg innych środków ostrożności.

Dodatkowo organizatorzy proponują udział w biegu wirtualnym w dniach 11-17 października, w którym uczestnik sam wybiera trasę i pokonuje ją indywidualnie, korzystając z przygotowanej przez nas aplikacji. Druga formuła dostępna jest zarówno dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych. W obu przypadkach zawodnicy otrzymują pakiety startowe, a ich wyniki trafiają na oficjalną listę 13. PKO Poznań Półmaratonu.

To dobra decyzja, by jesienią odbył się półmaraton, a nie maraton – podkreśla Przemysław Walewski, maratończyk, uczestnik wielu edycji zarówno półmaratonu i maratonu w Poznaniu. – Do dystansu maratońskiego nie można przygotować się z marszu. Wiele biegaczek i wielu biegaczy nie trenuje systematycznie, ponieważ straciło w okresie pandemii motywację. Wyzwanie, jakim jest półmaraton, wyzwoli motywację do systematycznych treningów u tych, którzy opuścili się w bieganiu, a innych zdopinguje do dalszego szlifowania sportowej formy.

Opłaty startowe za udział w 13. PKO Poznań Półmaratonie:

zgłoszenia do 20 września 2021r. – opłata 95 zł (online i osobiste),
zgłoszenia 21 września – 14 października 2021r. – opłata 120 zł (online i osobiste),
zgłoszenia w dniach 15 i 16 października 2021r. – opłata 150 zł (tylko osobiste w Biurze Zawodów na MTP).

W dniu 17 października Biuro Zawodów będzie nieczynne i nie będzie możliwości zapisu jak również odbioru pakietu startowego.

Opłaty startowe za udział w półmaratonie w formule wirtualnej:

Z odbiorem osobistym w Biurze Zawodów: Pakiet startowy – 65 zł (rejestracja w aplikacji, medal odlewany, koszulka techniczna z brandem biegu, worek typu żeglarskiego z brandem biegu, numer startowy i dyplom do samodzielnego wydruku). Odbiór pakietu za pośrednictwem przesyłki kurierskiej (na terenie Polski): Pakiet startowy – 77 zł (rejestracja w aplikacji, medal odlewany, koszulka techniczna z brandem biegu, worek typu żeglarskiego z brandem biegu, numer startowy i dyplom do samodzielnego wydruku).

Trasa

Aktualnie trwa dopracowywanie szczegółów. W tej chwili pewne jest tylko miejsce startu i mety na MTP. W oczekiwaniu na upragniony start zachęcamy do śledzenia najświeższych wiadomości dotyczących zawodów na stronie internetowej www.marathon.poznan.pl oraz fanpage’u.

Co z 21. PKO Poznań Maratonem?

Decyzja o organizacji 13. PKO Poznań Półmaratonu oznacza, że 2021 roku nie odbędzie się w Poznaniu bieg na dystansie maratońskim. Wszystkie osoby, które uiściły opłatę na 21. PKO Poznań Maraton i przeniosły kwotę na poczet przyszłych imprez organizowanych przez POSiR, otrzymają zwrot wpłaconych środków po 10 sierpnia 2021r. Rejestrując się na 13. PKO Poznań Półmaraton będzie trzeba dokonać ponownej wpłaty.