Menu

8. Luboński Bieg Niepodległości już w najbliższą niedzielę!

7 listopada 2018 - NEWSY
8. Luboński Bieg Niepodległości już w najbliższą niedzielę!

Już w najbliższą niedzielę, 11 listopada 2018 roku (niedziela) o godzinie 11:11 1500 uczestników wystartuje z ul. 11 listopada w Luboniu w 8. edycji Lubońskiego Biegu Niepodległości. Impreza na dystansie 10 km, której organizatorem jest Ronin Running, odbędzie się tradycyjnie w Dzień Niepodległości, który w tym roku jest szczególnie ważny. To właśnie 100 lat temu Polska po 123 latach zaborów (1795 – 1918) odzyskała Niepodległość. W ramach biegu  rozegrane zostaną II Mistrzostwa Wielkopolski na 10 km.

W związku z organizacją imprezy informujemy o czasowej zmianie w organizacji ruchu drogowego. Trasa biegu liczy dwie pętle. Po minięciu danych odcinków przez biegaczy będzie następowało stopniowe otwieranie dróg. Na trasie będą zlokalizowane dwie śluzy komunikacyjne, którymi będzie można warunkowo przejechać w poprzek trasy biegu.

Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. W zeszłorocznej, 7. edycji 1396 osób (1393 biegaczy i 3 osoby na wózku) przekroczyło linię mety. Najlepsi okazali się: wśród mężczyzn Grzegorz Kalinowski – 31:23, wśród kobiet Olga Ochal – 35:49. Na trasie nie zabrakło także gwiazd, wśród których należy wymienić Natalię Madaj-Smolińską (złotą medalistkę olimpijską w wioślarstwie).

W trakcie tegorocznej edycji rozgrywane będą również Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, biegacz i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 16 kategoriach wiekowych. Dodatkowo tradycyjnie już odbędzie się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica.

 

 

 

 

 

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE komunikacyjne w dniu biegu:
– start godzina 11:11, (start i meta biegu zlokalizowane na ul. 11 listopada)
– zamknięcie ulic na których odbywa się bieg następuje w godzinach 10:15-12:45
– WYJĄTEK stanowi odcinek na ul. 11 listopada – między ulicami Hugona Kołłątaja- Limbową, który będzie zamknięty dla ruchu od 8:30 do 13:30 (na potrzeby utworzenie strefy startu/mety)
– na trasie zlokalizowane będą 2 śluzy komunikacyjne: skrzyżowanie ulic 11 listopada/ Szkolna oraz skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego/ Żabikowskiej (możliwy przejazd
w poprzek trasy biegu do godziny 11:00)
– na ul. 11 listopada od ul. Świerkowej do ul. Szkolnej od godz. 6:00 do 13:30 obowiązuje zakaz parkowania.

 


Sponsorzy: Miasto Luboń, Szkoła Językowa Salamanca, Biuro rachunkowe EXACTUS. Instytucje wspierające: LOSiR, Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki, Szkoła Podstawowa nr 5 w Luboniu, 31. Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań Krzesiny.

Więcej szczegółów na stronie zawodów