Menu

Bieg Ognia i Wody #wyścigowa dycha. Patronat Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego

21 września 2018 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY
Bieg Ognia i Wody #wyścigowa dycha. Patronat Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego

W sobotę 6 października o godz. 10.30 na Torze Poznań wystartuje I Bieg Ognia i Wody #wyścigowa dycha na dystansie 10 km (atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki). W ramach biegu odbędą się: Finał Pucharu Polski i XXIV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP oraz I Mistrzostwa Wielkopolski Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego. Patronat Honorowy sprawuje Starosta Poznański Jan Grabkowski.

Biegacze będą mieli do pokonania atestowaną trasę 10 km ( dwa okrążenia po 4083 metry plus 1834 metry). Organizatorami zawodów są: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej i Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu oraz WSZYSTKOOBIEGANIU.PL, a gospodarzem Automobilklub Wielkopolski. Bieg odbywa się również pod patronatem Prezesa Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki Jacka Biernackiego i Akademii Młodych Olimpijczyków. Głównym Partnerem jest poznańska firma Tel – Poż – System ISKRA. Zawody wspierają m.in. WORD Poznań, Bieg Poznańskiego Czerwca 56’, Duathlon Tor Poznań, Trigar, Formoza Challenge.


Organizatorzy Biegu wspierają Fundację OTULINA, założoną przez prof. Dariusza Iżyckiego z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Misją i celem nadrzędnym Fundacji OTULINA jest zapewnienie wszechstronnej opieki i kompleksowej pomocy pacjentom onkologicznym i ich rodzinom oraz ułatwienie dostępu do diagnostyki i terapii medycznych”.