Menu

Biegaj i Zwiedzaj. Arcymistrz Kipchoge wygrał po raz czwarty w Londynie!

29 kwietnia 2019 - NEWSY
Biegaj i Zwiedzaj. Arcymistrz Kipchoge wygrał po raz czwarty w Londynie!

Kenijscy mistrzowie Eliud Kipchoge i Brigid Kosgei zwyciężyli w 39. edycji Virgin Money London Marathon. 34-letni mistrz olimpijski Kipchoge ugruntował swoją pozycję jako najlepszy maratończyk wszech czasów. Po raz czwarty wygrał w Londynie w znakomitym czasie 2:02:37 !

Na drugiej pozycji uplasował się 27-letni Etiopczyk Mosinet Geremew, który czasem 2:02:55 ustanowił rekord kraju! Na trzecim miejscu finiszował Etiopczyk Mule Wasihun, który czasem 2:03:16 wszedł do pierwszej dziesiątki świata najlepszych maratończyków. Reprezentant gospodarzy, słynny mistrz olimpijski Mo Farah uplasował się na piątej pozycji (2:05:39).


Zwyciężczyni wśród kobiet Brigid Kosgei osiągnęła dziewiąty czas w historii – 2:18:20, a jej międzyczas na półmetku 66:42 to najlepszy w historii rezultat osiągnięty przez kobietę w londyńskim maratonie. Rezultaty kobiet.

W Londynie wystartował też nasz reprezentant Henryk Szost, który z czasem 2:13:13 zajął 18.miejsce.

„Londyński maraton ustanowił światowy rekord pozyskiwania funduszy na cele charytatywne w jednorazowej imprezie – w 2018 roku było to 63,7 mln funtów, co spowodowało, że suma zgromadzonych od 1981 r. pieniędzy przekroczyła 955 mln funtów dolarów i w tym roku pokonamy granicę miliarda funtów. To fenomenalne osiągnięcie i jedna z rzeczy, która sprawia, że London Marathon jest wyjątkowy” – powiedział dyrektor biegu Hugh Brasher (cytat za:insidethegames.biz.)


Wyniki

Fot. Organizator