Menu

Bieżnia elektryczna do domu. Czym sugerować się przy wyborze?

6 grudnia 2021 - ABC dla początkujących, NEWSY, Plany treningowe, Praktyczne Porady, Sprzęt, Technologie
Bieżnia elektryczna do domu. Czym sugerować się przy wyborze?

Bieżnia elektryczna to świetne rozwiązanie nie tylko dla zaawansowanych biegaczy, ale też tych, którzy swoją przygodę z treningami dopiero zaczynają. Jaką wybrać? Podpowiadamy!

Elektryczna bieżnia domowa – jakie daje efekty?

Bieżnia elektryczna zapewni ci nie mniej imponujące efekty niż biegania świeżym powietrzu, a przy tym nie trzeba wtedy rezygnować z treningu jeśli jest brzydka pogoda. Mając ten sprzęt w domu, nie trzeba też jeździć na siłownię po to, by zrobić trening. Jakie zalety ma bieganie na bieżni?
Dzięki ćwiczeniom na bieżni przede wszystkim zredukujesz stres i zadbasz o swoje samopoczucie, nawet jeśli przygodę z bieganiem zaczniesz od najpierw szybkiego chodu czy truchtu. Wzmocnisz mięśnie, a także poprawisz swoją wydolność krążeniową i kondycję fizyczną. Nie sposób pominąć także takich efektów, jak znaczna poprawa rzeźby ciała i utrata zbędnych kilogramów (przy połączeniu treningu z odpowiednią dietą).
Chcąc kupić bieżnię, powinieneś wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze, bo te urządzenia mogą się różnić między sobą rodzajami i poszczególnymi funkcjami. Wybierz bieżnię na podstawie jej parametrów, poziomu własnego zaawansowania w bieganiu i interesujących cię dodatków. Duży wybór produktów znajdziesz na stronie

Bieżnia elektryczna – czym się kierować przy wyborze?

Jaka bieżnia do domu będzie najlepsza? Taka, której rozmiar będzie pasował do pomieszczenia, w którym planujesz ją postawić. Sprawdź więc wymiary i budowę sprzętu, bo profesjonalne wersje potrafią być naprawdę spore! Kolejną kwestią, nie mniej istotną przy wyborze bieżni, jest waga użytkownika. To o tyle istotne, że bieżnie mają swoje ograniczenia i limity względem wagi (określane przez producenta).
Domowa bieżnia elektryczna powinna też być dostosowana do twoich możliwości pod względem prędkości. Parametr ten zazwyczaj znajdziesz pod określeniem mocy silnika. Urządzenie o mocy do 2 KM osiąga prędkość do 16 km/h. To, które w mocy wpisane ma więcej niż wcześniej wspomniane 2 KM, może „wyciągnąć” nawet do 22 km/h.
Nie zapominaj także o zwróceniu uwagi na kąt nachylenia bieżni. Im jest większy, tym bardziej pracują mięśnie. Można to porównać do wbiegania pod górkę – wtedy, mimo utrzymywania tego samego tempa, co na powierzchni płaskiej, czujesz większe zmęczenie. Bieżnie domowe mają kilka kątów nachylenia, które możesz samodzielnie ustawić, stopniowo zwiększając swoje możliwości.

Bieżnia elektryczna – funkcje, na które warto zwrócić uwagę

Poza podstawowymi parametrami, bieżnie mogą mieć dodatkowe funkcje lub dodatki. Od tych elektronicznych, które pozwalają na połączenie urządzenia z aplikacją w smartfonie, po funkcje, które ułatwiają sam trening. Które z nich zdecydowanie warto mieć?
Port USB – dzięki temu wyposażeniu będziesz mógł włączyć muzykę umilającą trening lub posłuchać audiobooka.
Wbudowany pulsometr – by na bieżąco kontrolować swój puls. Jest to ważne, ponieważ podczas ćwiczeń należy utrzymywać odpowiednie tętno, żeby bieganie było skuteczne i zdrowe.
Regulacja głośności –jeśli mieszkasz w bloku, najlepiej zainwestuj w cichą bieżnię. Wybierz sprzęt z regulowaną głośnością pracy.
Programy treningowe – bieżnie wyposażone w możliwość wyboru planów treningowych sprawdzą się w przypadku osób, które nie są pewne, od czego zacząć i jak skonfigurować swoje urządzenie. To rozwiązanie ustawi za ciebie tempo, intensywność i kąt nachylenia urządzenia.
Funkcja antypoślizgowa – dzięki niej, nie wywrócisz się podczas biegu ani schodzenia z bieżni, a przynajmniej znacznie zmniejszysz ryzyko poślizgnięcia się.
Autosmarowanie – bieżnię należy smarować specjalnym preparatem (smarem). Wlewasz go w odpowiedni otwór, a urządzenie aplikuje go za ciebie.

Artykuł promocyjny