Menu

Etiopczyk Seboka Erre zwyciężył w HAJ Hannover Marathon. Henryk Szost był piąty.

9 kwietnia 2018 - Biegaj i Zwiedzaj, NEWSY

Etiopczyk Seboka Erre zwyciężył w maratonie w Hanowerze (2:09:41). Nasz reprezentant Henryk Szost zajął piąte miejsce z czasem 2:13:37. Wśród kobiet najszybsza była Kenijka Agnes Kiprop.

Słoneczna pogoda i temperatura podobna do tej jak rok temu, około 20 st. Celsjusza preferowały dobrze przygotowanych zawodników. Seboka uzyskał czas 2:09:44 i był to jego drugi najlepszy wynik w karierze. Na drugim miejscu uplasował się Kenijczyk Michael Kunyaga, który do końca walczył o swoją pozycję z rodakiem Duncanem Koechem. O miejscu na podium zdecydowały ostatecznie trzy sekundy (wyniki poniżej). Henryk Szost uplasował się na piątej pozycji. By liczyć się w walce o podium trzeba było pobiec na poziomie 2:10:00.

Jestem szczęśliwy z mojego pierwszego zwycięstwa w maratonie – cieszył się 29-letni Seboka. – W przyszłym roku zamierzam wystartować w Hanowerze i pobiec jeszcze szybciej.

Kenijka Agnes Kiprop rozpoczęła atak na 17. kilometrze i samotnie dobiegła do mety w czasie 2:32:35, a reprezentantka Kazachstanu Akmaral Meirman była druga ze stratą ponad 20 minut (2:55:58). Na trzecim miejscu podium stanęła Niemka Aida Stahlhut (3:03:13). Elita kobiet była przetrzebiona, ponieważ Etiopki miały problemy z uzyskaniem na czas wiz.Łącznie wystartował 25 714 osób, co jest rekordem frekwencji. HAJ Hannover Marathon posiada rebrny status IAAF Road Race.