Menu

Gdzie obejrzeć Wings for Life?

5 maja 2018 - NEWSY
Gdzie obejrzeć Wings for Life?

W niedzielę 6 maja o godzinie 13:00 odbędzie się 5. edycja Światowego Biegu Wings for Life. Dziesiątki tysięcy biegaczy na całym świecie rozpocznie ucieczkę przed goniącą ich metą. Na dobroczynny bieg w Poznaniu zapisało się rekordowe 8 tysięcy osób. Adam Małysz ponownie zasiądzie za sterami Samochodu Pościgowego. Bieg będzie można obserwować na oficjalnej stronie biegu, w mediach społecznościowych lub w TV.

Wings for Life World Run rozgrywany jednocześnie w wielu miejscach na całej kuli ziemskiej. Wiele tysięcy biegaczy o różnym doświadczeniu i poziomie wytrenowania będzie uciekać przed Samochodami Pościgowymi (realnymi i wirtualnymi) pokonując dowolny dystans. Tutaj nie ma tradycyjnej linii mety, a najszybsi kończą jako ostatni. Dzięki wyjątkowym zasadom i dobroczynnej idei impreza jest niezwykle emocjonująca i widowiskowa. Sprawdź, gdzie możesz oglądać bieg „dla tych, którzy nie mogą”.

TRANSMISJA NA ŻYWO

www.wingsforlifeworldrun.com – oficjalna strona wydarzenia pokaże jak cały świat zaczyna bieg w tym samym czasie. Oprócz wyników, możliwości śledzenia najszybszych zawodników na całej Ziemi, znajdzie się tam transmisja telewizyjna obejmująca wszystkie oficjalne lokalizacje oraz radio biegu (w języku angielskim). Nowością będzie tekstowa relacja na bieżąco prosto z Poznania prowadzona w języku polskim. Ponadto będą tam udostępniane filmy i zdjęcia z całego globu.

TV – Transmisję ze wszystkich lokalizacji, przez cały czas trwania biegu, będzie prowadzić Red Bull TV (platforma na urządzenia z dostępem do internetu – smartfony, komputery, telewizory smart, konsole do gier). Dzięki reporterom na całym świecie będzie można poczuć klimat fantastycznej inicjatywy, jaką jest Wings for Life World Run. Niektórzy z nich wystartują w biegu, żeby dać widzom każdy możliwy punkt widzenia na rywalizację. Wydarzenie transmitują liczące się stacje telewizyjne na całej Ziemi. Imprezę w Poznaniu pokaże na żywo TVN24, które relacjonuje Światowy Bieg od jego pierwszej edycji.

Media społecznościowe – specjalna transmisja została również przygotowana dla użytkowników Facebook’a. Poprowadzi ją dwójka komentatorów ze światowego centrum kontroli biegu, a znajdziecie ją na oficjalnym fanpage’u: www.facebook.com/WingsForLifeWorldRun/. Bieg można również śledzić na Twitterze i Instagramie używając #WINGSFORLIFE #WORLDRUN #APPRUN.


Lista startowa w Poznaniu jest już zamknięta. Chętni którym oglądanie relacji nie wystarczy wciąż mogą wystartować w App Run i pobiec w dowolnie wybranej lokalizacji z aplikacją Wings for Life World Run na urządzenia mobilne. Wszystkie środki zebrane podczas App Run również zostaną przekazane na badania nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego. Obecność na terenie MTP to również okazja, by spotkać ambasadorów inicjatywy – w tym kierowcę Samochodu Pościgowego, Adama Małysza.