Menu

Nasz Patronat. Dziś ostatni dzień zapisów na 9. Luboński Bieg Niepodległości!

6 listopada 2019 - NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Dziś ostatni dzień zapisów na 9. Luboński Bieg Niepodległości!

Już tylko pięć dni dzieli nas od wielkiego święta biegowego w Luboniu. W poniedziałek 11 listopada 2019 roku o godzinie 11:11 z ul. 11 listopada w Luboniu wystartuje 9. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości. Impreza na dystansie 10 km, której organizatorem jest Ronin Running odbędzie się tradycyjnie w Dzień Niepodległości.W ramach tegorocznej edycji imprezy po raz trzeci rozegrane zostaną Mistrzostwa Wielkopolski w biegu na 10 kilometrów.

Na starcie biegu stanie m.in. Mistrzyni Olimpijska z Rio de Janeiro, Natalia Madaj-Smolińska. Warto zaznaczyć, że nasza wspaniała wioślarka, która ma na swoim koncie również 2 medale mistrzostw świata już dwukrotnie brała udział w naszej imprezie. Po raz pierwszy organizowany będzie także bieg w Bazie Lotniczej AL Jaber w Kuwejcie gdzie stacjonuje Zespół Lotniczy Polskiego Kontyngentu Irak. Oprócz Polaków w imprezie udział wezmą również żołnierze z USA, Włoch i Kuwejtu. Uczestnicy otrzymają takie same medale jak biegacze w Luboniu. „Tym biegiem chcemy propagować naszą chlubną historię wśród koalicjantów” – powiedział kpt. Daniel Pałka.


Na liście startowej jest widnieje już prawie 1300 osób i z każdym dniem lista się wydłuża. Przypominamy, że w tegorocznej edycji biegu zaplanowany jest start 1500 uczestników.

W pakiecie startowym każdy zawodnik otrzyma: pamiątkową opaskę na głowę, odlewany  medal za ukończenie biegu,  rogal świętomarciński oraz butelkę wody mineralnej, posiłek regeneracyjny po biegu.


Dla wszystkich kobiet na mecie – kwiat w kolorze białym lub czerwonym
Na uczestników czekać będą tradycyjnie: strefy kibica, zespoły muzyczne, czerwony dywan i wiele akcentów patriotycznych.


W trakcie tegorocznej edycji rozgrywane będą również Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach oraz Mistrzostwa Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, biegacz i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 15 kategoriach wiekowych.


Dodatkowo tradycyjnie już odbędzie się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica.

Przypominamy, że tegoroczna edycja imprezy jest memoriałem upamiętniającym ppłk. Ludwika Misieka. Jeszcze rok temu witał biegaczy na mecie… Cześć Jego Pamięci!

Ppłk Ludwik Misiek (na zdjęciu) to polski żołnierz – kapral AK i dowódca drużyny plutonu Kedywu podczas II wojny światowej, który w latach 1946–2006 był pilotem szybowców (trzykrotny rekordzista Polski, rekordzista świata, laureat Diamentowej Odznaki Szybowcowej FA).


Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. W zeszłorocznej, 8. edycji 1341 osób (w tym 2 osoby na wózku) przekroczyło linię mety. Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Krzysztof Szymanowski (31:57), tuż za nim uplasował się Denis Slobodianiuk (32:09) oraz Krzysztof Stefanowicz (32:17). Wśród kobiet najszybsza była Patrycja Talar (37:39), która na mecie wyprzedziła Agnieszkę Staniewską (39:42) oraz Agnieszkę Kuster (40:00).


ZAPISY