Menu

Nasz Patronat. Jubileuszowy 15. Bieg Czekoladowy-Smak Lata jak magnes przyciągnął dzieci i dorosłych!

26 czerwca 2023 - Nasz Patronat
Nasz Patronat. Jubileuszowy 15. Bieg Czekoladowy-Smak Lata jak magnes przyciągnął dzieci i dorosłych!

Jak ten czas szybko leci! Piętnaście edycji Biegu Czekoladowego w letniej odsłonie “Smak Lata” i zimowej “Słodkie Walentynki” zapisało się w annałach historii biegania. Od pierwszej edycji znakami rozpoznawczymi są uśmiech, radość, liczne “życiówki” oraz iście rodzinna atmosfera!

Tegoroczna letnia edycja przyciągnęła ponad dwustu biegaczek i biegaczy oraz miłośników nordic walking. Oczywiście w stawce biegających nie mogło zabraknąć dzieci. Najmłodszy uczestnik miał niespełna 4 lata, a najstarszy ponad 70 lat. Rywalizację rozpoczęły dzieci, na które na mecie czekały takie same medale jak dla uczestników “dorosłego” dystansu 5 km oraz niespodzianki – pluszowe maskotki. W pakietach znalazły się oczywiście czekoladki Hibbi od wielkopolskiego producenta czekolady firmy MILLANO. O profesjonalną rozgrzewkę, jak zawsze, zadbał Organic Fitness.

O godzinie 10.00 wystartował bieg i marsz na 5 km. Z wylicytowanym numerem 1 pobiegła Katarzyna Cieślewicz-Galas. Starterem był tradycyjnie współorganizator Biegu Czekoladowego dr Maciej Nowak, znany i ceniony lekarz sportowy. Wśród mężczyzn najszybciej zameldował się na linii mety Piotr Bacia z Poznania (19:29), wyprzedzając Łukasza Szlachetkę z Wrześni (19:35) i Piotra Bielawskiego z Granowa (19:43)

Wśród pań zwyciężyła Martyna Jakóbczak z Poznania (19:39), która finiszowała na trzecim miejscu open! Na drugim stopniu podium stanęła Anna Wiśniewska (20:39), a na trzecim Katarzyna Pasieka (22:07), obie z Poznania.

W kategorii nordic walking najszybciej przymaszerował do mety Roman Frąckowiak z Wielenia (35:10), wyprzedzając o przysłowiowy kijek Macieja Gudzio z Czerwonaka. Na trzecim miejscu przyszedł Wojciech Cholewiński z Murowanej Gośliny (35:50). Najszybszą chodziarką była Izabela Okrzesik-Frąckowiak z Wielenia (35:46), wyprzedzając Katarzynę Cieślewicz Galas (37:57) i Sylwię Stelmaszyk z Chomęcic (38:45).

W letnich Mistrzostwach Strażaków triumfował Tomasz Dąbek ze Strzałkowa (23:05), a na drugim stopniu podium stanął Tomasz Wiśniewski z Czempinia (27:59).


Gospodarzem rodzinnych zawodów była Przystań „Posnania”, a atrakcyjne nagrody ufundowały firmy:
doMix AGD Poznań, Millano Group, Centrum Medyczne DYNASPLINT, TRIGAR.PL, Termy Maltańskie, Klinika Kolagenu, Formthotics Poland, ORGANIC FITNESS, WSZYSTKOOBIEGANIU.PL

Wyniki na www.biegczekoladowy.pl