Menu

Nasz Patronat. Już 6 maja wystartuje 9. Trigar Duathlon Tor Poznań!

17 kwietnia 2023 - Duathlon Tor Poznań, NEWSY, Zapowiedzi
Nasz Patronat. Już 6 maja wystartuje 9. Trigar Duathlon Tor Poznań!

To będzie kolejna okazja do pobicia rekordów życiowych, ponieważ wyścigowy Tor Poznań sprzyja szybkiemu ściganiu się. Na tym samym torze ścigać się będą w lipcu także kolarze podczas etapu 80. Tour de Pologne. Tutaj znajdować się będzie meta pierwszego etapu! Zawodniczki i zawodnicy powalczą w Trigar Duathlon Tor Poznań o Puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski Pana Bartosza Bielińskiego.

Tor Poznań słynie z wyścigów samochodowych i motocyklowych, a za sprawą TRIGAR Duathlon Tor Poznań i Biegu Formuła 1 #wyścigowapiątka na atestowanym dystansie 5 km o tym miejscu głośno również wśród triathlonistów, biegaczy i tych, którzy specjalizują się w duathlonie. Maj to znakomity czas na przetestowanie swojej sportowej formy i powalczenie o najlepsze wyniki w sezonie. Duathlon przyciąga zarówno czołowych zawodników specjalizujących się w tej dyscyplinie, jak i początkujących miłośników tej coraz popularniejszej dyscypliny sportu. Po raz pierwszy piąty odbędzie się rywalizacja w ramach Pucharu Wielkopolski Służb Mundurowych w Duathlonie.

W tym roku zawody mają szczególny wymiar, ponieważ Automobilklub Wielkopolski świętuje Jubileusz 100-lecia, a 29 lipca na Torze Poznań finiszować będą kolarze podczas pierwszego etapu 80. edycji Tour de Pologne -podkreśla Przemek Walewski, pomysłodawca i dyrektor zawodów. – Duathlon był niegdyś popularniejszy w Polsce od triathlonu. W ostatnich latach widać, że moda na duathlon powraca. To swoisty złoty środek. Biegacze mogą urozmaicić swoje treningi o kolarstwo, a dla początkujących triathlonistów jest to znakomite przygotowanie. Jesteśmy dumni, że razem z władzami Automobilklubu Wielkopolski, z panem prezesem Bartoszem Bielińskim na czele oraz Dariuszem Krupą, organizatorem Tor Poznań Track Day tworzymy wspólnie te wyjątkowe na skalę Europy zawody.

Zapisy i szczegóły