Menu

Nasz Patronat. Kacper Stępniak zwycięzcą JBL Triathlon Sieraków!

31 maja 2022 - NEWSY, Triathlon
Nasz Patronat. Kacper Stępniak zwycięzcą JBL Triathlon Sieraków!

Kacper Stępniak o ponad 7 minut wygrał na JBL Triathlon Sieraków z zdobywcą medalu mistrzostw świata Brytyjczykiem Joe Skipperem!

W ostatnią niedziele maja rozpoczęły się zmagania triathlonistów na JBL Triathlon Sieraków w sztafecie oraz w rywalizacji indywidualnej na dystansie 1/4IM (56,5 km). Po dwóch dniach silnego wiatru i przelotnych odpadów w krainie 100 jezior wreszcie zagościło słońce, które zagrzało zawodników do dania z siebie 100%!
Na mecie jako pierwszy zameldował się Kacper Stępniak, reprezentant Pho3nix Academy by GVT uzyskał czas 1:54:43, wyprzedzając aż o ponad 7 minut Brytyjczyka Joe Skippera, który uzyskał czas 2:01:56.

Chciałem się wczoraj ścigać na dystansie dłuższym, jednak nie mogłem przez egzamin na studiach. Nie przygotowywałem się na ten krótki dystans, ale cieszę się, że udało się wygrać – Mówił po starcie mistrz JBL Triathlon Sieraków Kacper Stępniak

Czuję, że jeszcze nie jestem w szczycie formy. Zaliczyłem dzisiaj dobry etap biegowy i pływacki, ale nie szedłem na rekord w kolarskim. Mimo wszystko jestem zadowolony z wyniku. Spędziłem w Sierakowie 3 dni i mogę wszystkim polecić tę imprezę. Panuje tu wspaniała rodzinna atmosfera – Mówił Joe Skipper, zdobywca brązowego medalu mistrzostw świata w triathlonie w 2015 roku.

Wśród pań najlepsza okazała się Karolina Jahnz, która wyprzedziła o 20 sekund reprezentantkę stolicy Ewelinę Wołos. Czas Karoliny Jahnz wyniósł 2:13:02.


Poznaliśmy wszystkich mistrzów JBL Triathlon Sieraków na wszystkich dystansach. Jubileusz był jak najbardziej udany! Pobiliśmy nowy rekord trasy 1/2IM, a pogoda nie pokrzyżowała naszych planów. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy tworzyli to wspaniałe wydarzenie przez ostatnie 10 lat – medykom, kibicom, wolontariuszom, sędziom, sponsorom, ale przede wszystkim zawodnikom, bo to oni nadali unikalny, rodzinny klimat JBL Triathlon Sieraków! Jesteście wielcy, pokonujecie swoje słabości z uśmiechem na twarzy, jednocześnie pomagając nam sprawić, by świat stał się lepszym miejscem. Nie mogę się doczekać informacji o wynikach zbiórki ma rzecz Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Każdy startujący pokonując linie mety dokłada swoją cegiełkę w pomocy dzieciakom z problemami ortopedycznymi. Dla nas wszyscy jesteście mistrzami! – Mówił ze sceny organizator JBL Triathlon Sieraków Wojciech Kruczyński


Na JBL Triathlon Sieraków wystartowało łącznie prawie 2 tysiące zawodników. Kolejne triathlonowe zmagania z cyklu CIECH Tri Tour już za dwa tygodnie w Charzykowych. Cykl zakończy się 15-17 lipca na imprezie w Poznaniu. Organizatorzy są przekonani, że atmosfera na zawodach będzie tak samo wspaniała, jak była w Sierakowie.