Menu

Polscy żołnierze z medalami Mistrzostw Świata w maratonie!

11 maja 2022 - NEWSY

Z trzema medalami wrócili reprezentanci Wojska Polskiego z 52. Wojskowych Mistrzostw Świata w Maratonie. Nasi żołnierze-sportowcy wywalczyli w Limie złoto w klasyfikacji drużynowej kobiet. Natomiast st. szer. Iwona Bernardelli i drużyna mężczyzn zdobyli brązowe medale.

W stolicy Peru, zameldowało się 28 zawodniczek i 48 zawodników z 17 państw. W rywalizacji kobiet złoty medal w klasyfikacji drużynowej wywalczyły: st. szer. Iwona Bernardelli, st. szer. Monika Andrzejczak, st. mar. Aleksandra Lisowska oraz szer. Aleksandra Brzezińska. Polki, z wynikiem 7:50.21, wyprzedziły o 6 min 1 s reprezentantki Bahrajnu i o prawie 56 min biegaczki z Litwy.

W rywalizacji indywidualnej kobiet triumfowała żołnierz z Bahrajnu. Dystans 42 km 195 km pokonała w 2:34.9. Brązowy medal indywidualnie wywalczyła st. szer. Iwona Bernardelli. Polka przegrała ze srebrną medalistką o 1 min 1 s. Czwarte miejsce zajęła szer. Aleksandra Brzezińska z czasem 2:36.44 ., a piąte – st. szer. Monika Andrzejczak przebiegając dystans maratonu z wynikiem 2:38.6.

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn reprezentanci Wojska Polskiego – st. kpr. Arkadiusz Gardzielewski, st. sierż. Szymon Kulka, kpr. Mariusz Giżyński oraz kpr. Błażej Brzeziński – zdobyli brąz z czasem 7:20.