Menu

Prime Food Triathlon Przechlewo już w weekend!

21 sierpnia 2017 - NEWSY, Zapowiedzi

Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 już w najbliższy weekend
Sportowe zmagania z udziałem ponad 900 Tribohaterów o wielkich sercach do walki (m.in. Agnieszki Jerzyk, Kacpra Adama, Piotra Ławickiego), a także dodatkowe pozasportowe atrakcje czekają na wszystkich przybywających nad Jezioro Końskie w dniach 26-27 sierpnia 2017.

Odbędzie się tu jubileuszowa, piąta edycja Prime Food Triathlon Przechlewo – święta triathlonu i dobrej zabawy o niepowtarzalnej atmosferze tworzonej przez uczestników, kibiców i wolontariuszy.
Zawodnicy z czołówki polskiego triathlonu i pasjonaci tej dyscypliny sportu sprawdzą się w Przechlewie w pływaniu, kolarstwie i bieganiu na trzech dystansach indywidualnych: 112,99 km (tzw. „połówce”), 56,5 km (tzw. „ćwiartce”), 28,25 km (czyli „sprincie”) oraz na jednym drużynowym (56,5 km).

W ramach imprezy odbędą się także Klubowe Mistrzostwa Cyklu Tri Tour z udziałem najlepszych krajowych ekip w tym sezonie. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. okoliczni Tribohaterzy (ok. 48 z samego Przechlewa, ok. 12 z Człuchowa, ok. 17 z Chojnic, ok. 4 z Kartuz), zawodnicy z Trójmiasta (ok. 73), Koszalina (ok. 22), Słupska (ok. 22), a także dalszych części Polski (m.in. Poznania, Zielonej Góry, Katowic).
– Święto triathlonu i dobrej zabawy rozpoczniemy oficjalnie w sobotni poranek, jednak triathlonowe „miasteczko” zacznie powstawać nad Jeziorem Końskim już kilka dni wcześniej. Stopniowo będzie ono zapełniać się wspaniałymi triathlonowymi ekipami i kibicami aż do weekendowego finału. Warto wybrać się do Przechlewa, by na własne oczy zobaczyć, jak sportowo zmienia się najbliższa okolica i złapać triathlonowego bakcyla dzięki gorącej atmosferze tworzonej przez zawodników, wolontariuszy, okolicznych mieszkańców oraz pozostałych sympatyków triathlonu – zapowiada Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food i jeden z organizatorów.

Tegoroczną nowością będzie projekt „Ty startujesz – Tribohater radzi!”. W ramach niego przez cały czas trwania Prime Food Triathlon Przechlewo jego uczestnicy będą mogli uzyskać przedstartowe wskazówki od doświadczonych zawodników.

Organizatorzy zachęcają wszystkich zarówno do żywiołowego wspierania uczestników Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 (walczących o miano Tribohaterów), jak również udziału w licznych pozasportowych atrakcjach. W sobotni wieczór (o godz. 20) na scenie głównej zaśpiewa Ania Karwan – finalistka VII edycji programu „The Voice of Poland”, znana także z roli Uli w serialu „Barwy szczęścia”. Wstęp wolny. W weekend odbędą się również konkursy z nagrodami (typowania, kibicowania oraz konkurs dla wolontariuszy). Na wszystkich sympatyków triathlonu będą czekać też: strefa EXPO i gastro (z niespodziankami od podopiecznych Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Człuchowskiego i partnerów imprezy), akcja krwiodawstwa oraz rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku (organizowane przez Człuchowskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi i fundację DKMS). Coś dla siebie znajdą też dzieci. Junior Football Academy Przechlewo zaprosi ich do Mini Triathlonu – zabawy łączącej konkurencje sprawnościowe, artystyczne i edukacyjne. O dobre nastroje najmłodszych zadbają ponadto Klaun Szczudlarz i Żuk Emil (prowadzący pokaz Zumby).
– Jestem przekonany, że każdy, kto w najbliższy/kolejny weekend odwiedzi teren naszych zawodów, znajdzie tu coś dla siebie. Jubileuszowa edycja będzie prawdziwym ukoronowaniem ponad pięciu lat pracy zespołu organizacyjnego i zapowiedzią tego, co szykujemy w kolejnych sezonach. Zapraszam do sportowej i pozasportowej zabawy! Wierzę, że nasze wspólne zaangażowanie przełoży się na doskonałe wyniki i niezapomniane wrażenia uczestników, jak również ogromne wsparcie dla potrzebujących – dodaje Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food, jeden z organizatorów, a także triathlonista – jak co roku weźmie on udział w zawodach.
Start i meta Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 zlokalizowane zostaną na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Areną etapu pływackiego będzie Jezioro Końskie, a trasa rowerowa i biegowa powiodą po malowniczej okolicy.


Najważniejsze informacje

Facebook

 

O

Tagi: