Menu

Zdrowie jest wartością nadrzędną! Zmiany terminów biegów i Duathlonu Tor Poznań.

18 marca 2020 - NEWSY, Zapowiedzi, Zdrowie
Zdrowie jest wartością nadrzędną! Zmiany terminów biegów i Duathlonu Tor Poznań.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego większość organizatorów imprez sportowych odwołało je lub przełożyło na inny termin. Uczestników zawodów, które organizujemy powiadamiamy w pierwszej kolejności za pomocą maili i publikujemy stosowne komunikaty w wydarzeniach i profilach na facebooku, stronach internetowych. Uważamy, że zawodniczkom i zawodnikom należy się poinformowanie o trudnej decyzji z wyprzedzeniem.

Szanowni Państwo, Zawodniczki i Zawodnicy! W związku z nasilającą się pandemią koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz z decyzjami polskiego rządu dotyczącymi organizowania imprez sportowych postanowiliśmy przełożyć 6. Duathlon Tor Poznań oraz 6. Bieg Formuła 1 na inny termin. Taką samą decyzję podjęliśmy już wcześniej odnośnie XI Biegu Agrobex Zalasewska Piątka.

Mamy świadomość, że na organizatorach spoczywa odpowiedzialność za zdrowie i życie uczestników, kibiców, osób i służb biorących udział w zabezpieczeniu zawodów oraz ich najbliższych, z którymi mają na co dzień styczność.

Nowy termin duathlonu i biegu zostanie wyznaczony, uwzględniając sytuację epidemiologiczną w Polsce i po zastosowaniu się do zaleceń administracyjnych. Wspólnie z Automobilklubem Wielkopolski postaramy się wybrać taki termin, by był dogodny z punktu widzenia kalendarza imprez duathlonowych i biegowych. Wniesione przez uczestników opłaty startowe zostają przeniesione na nowy termin imprezy. Jeśli nowy termin nie będzie dogodny dla uczestnika, to istnieje możliwość przeniesienia opłaty startowej na przyszłoroczne edycje duathlonu i biegu lub jej zwrotu.

Liczymy na zrozumienie szczególnej sytuacji, w której podejmowana jest ta decyzja, ale uważamy, że jest to jedyna słuszna. Zdrowie jest nadrzędną wartością i sport uprawiamy dla zdrowia i przyjemności. Pragniemy, aby nasze zawody odbywały się w atmosferze bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo.

Ze sportowym pozdrowieniem!

Przemek Walewski wraz z Zespołem