Menu

Vive la Pologne! Polacy biegiem na szczyt Wieży Eiffla

17 marca 2018 - NEWSY

Mistrz świata Piotr Łobodziński w towerrunning zwyciężył w prestiżowym wyściguczwartej edycji La Verticale de la tour Eiffel. Wśród kobiet na trzecim miejscu uplasowała się Dominika Wiśniewska-Ulfik.Mokre poręcze i stopnie wymagały od zawodników szczególnej ostrożności. Do pokonania była trasa o długości 276 metrów i 1665 stopni.Jednak zarówno panie jak i panowie dali z siebie wszystko. Zapraszamy do obejrzenie filmiku z biegu. Piotr Łobodziński wyprzedził Sebastiana Riedla z Niemiec, tak samo jak podczas niedawnego Biegu na szczyt Rondo1. Nasz zawodnik osiągnął rewelacyjny czas 7:56.67, pomimo dłuższej niż poprzednio trasy, kiedy ustanowił rekord 7:48.77. Trzecie miejsce zajął Austriak Jakob Mayer ze stratą 22,62 s do naszego zawodnika.

Także wśród kobiet toczyła się ostra walka do półmetka. Zwyciężyła zdecydowanie liderka światowych rankingów Australijka Susy Walsham (10:02.70) oraz znana polskim kibicom Czeszka Zuzanna Krchowa, ze stratą blisko 18 sekund, a nasza reprezentantka 31 sekund

To był mój trzeci start na wieżę Eiffla i 3 miejsce z czasem 10:34 min. – relacjonuje Dominika Wiśniewska – Ulfik – W tym roku trasa była nieco dłuższa – około 5 sek., do tego trudniejsze warunki – śliska klatka po deszczu. Na ostatnim odcinku, na schodach wachlarzowych, zrobiło się tłoczno, dogoniłam cztery dziewczyny, między którymi musiałam się przeciskać do mety. Bardzo się cieszę, że ponownie mogłam rywalizować z najlepszymi biegaczkami po schodach, na jednej z najbardziej znanych wież na świecie.

Szczegółowe wyniki na tablicach poniżej.

Przemek Walewski

Źródła: La Verticale de la tour Eiffel, Piotr Łobodziński, Dominika Wiśniewska – Ulfik